
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Accuracy | 1.5 % |
| Threshold Voltage | Programmable |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
Stock: 441
Distributors
pcbx
Unit Price$3.24117
Ext.Price$3.24117
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.24117 | $3.24117 |
| 10 | $2.46727 | $24.67270 |
| 25 | $2.27472 | $56.86800 |
| 50 | $2.16617 | $108.30850 |
| 100 | $2.06281 | $206.28100 |
| 300 | $1.98020 | $594.06000 |
| 500 | $1.90089 | $950.44500 |
